نوشته شده در: توسط: تیم تحریریه اونترنت در: کمیک و مانگا

افسانه‌های شوالیه تاریکی Legends of the Dark Knight، نام چندین کتاب کمیک شرکت دی‌سی است که وقایع زندگی بتمن را به نمایش می‌گذارد. سری اصلی اول این مجموعه در سال ۱۹۸۹ به عنوان سومین ماهانه اصلی بتمن، پس از محبوبیت فیلم بتمن که توسط تیم برتون در همان، سال منتشر شد. بیشتر افسانه‌های شوالیه تاریکی Legends of the Dark Knight به اوایل زندگی حرفه‌ای بتمن اختصاص دارد، اگرچه تعداد کمی از آن‌ها در زمان حال و حتی آینده اتفاق می‌افتند. داستان‌هایی که در اوایل زندگی حرفه‌ای بتمن اتفاق می‌افتند، معمولاً به عنوان داستان‌های «سال اول» نامیده می‌شوند، که به معنای اولین سال‌های مبارزه با جرم و جنایت بروس وین به عنوان بتمن افسانه‌های شوالیه تاریکی، در بیشتر موارد، از حضور سایر ابرقهرمانان دنیای دی‌سی اجتناب می‌کرد و بر بتمن و نزدیک‌ترین شرکای او آلفرد پنی‌ورث، کمیسر گوردون و گالری سرکشان بتمن تمرکز داشت. داستان‌های سال اول با شماره ۲۱۴در تاریخ مارس ۲۰۰۷ متوقف شد و با مجموعه جدیدی از گلچین بتمن به نام «بتمن محرمانه» جایگزین شد که به جای جنایات اولیه بر رویدادهای شخصی بیشتر در زندگی بتمن (اولین برخوردها، ساخت فناوری جدید و غیره) تمرکز می‌‌کرد.

به طور کلی، این کمیک ظاهرا بخشی از تاریخ بتمن پس از بحران است، اما تأثیر مشخصی بر داستان‌ها یا رویدادهای بعدی آن ندارد.  با این حال، در چهار مورد، این مجموعه در خطوط داستانی متقاطع با دیگر عناوین بتمن شرکت کرد:

  • شماره ۲۷ در Destroyer شرکت کرد
  • شماره های ۵۹ تا ۶۳ در Knightquest و KnightsEnd شرکت کردند
  • شماره های ۱۱۶ تا ۱۲۶ در No Man’s Land شرکت کردند
  • شماره های ۱۸۲تا ۱۸۴ در بازی‌های جنگ شرکت داشتند

این مجموعه در اوایل سال ۲۰۰۷ با شماره ۲۱۴ متوقف شد و متعاقباً با Batman Confidential (جلد ۱) جایگزین شد.

معرفی کمیک افسانه‌های شوالیه تاریکی

شب بد، شوالیه خوب

سریال نمادین Legends of the Dark Knight بازگشته است! نمادهای کمیک و ستاره‌های در حال ظهور به طور یکسان داستان‌های دیجیتالی را در سراسر اسطوره‌های بتمن روایت می‌کنند. بازیکن جدیدی در شهر گاتهام وارد صحنه شده است و مواد شیمیایی مرگبار را به بدترین تبهکاران شهر می‌فروشد. آقای فریز، پنگوئن و حتی جوکر! این وظیفه بتمن است که جلوی تبهکاران را بگیرد، تامین کننده را ردیابی کند و یک بار دیگر شهر گاتهام را نجات دهد!

شوالیه خوب

جوکر مسموم شده است. بتمن فقط یک انتخاب دارد، آیا او به دشمن نهایی خود اجازه می‌دهد زنده بماند یا بمیرد؟ معمای عالی برای The Riddler که دندان‌هایش را در آن فرو کند! بتمن سرنخ شومی دریافت می‌کند که او را به یک تله مرگ جدید هدایت می‌کند، اما به نظر می‌رسد که یک نیروی جدید ممکن است در شهر گاتهام در حال کار باشد و به دنبال تضعیف بتمن و دستیابی به سمومی است که هر شرور در شهر با آن مبارزه می‌کند.

شوالیه خوب به نتیجه حماسی خود می‌رسد!

زمان تمام می‌شود و شریک جدید Riddlers، Quiz، بتمن را دستگیر می‌کند. شوالیه تاریکی باید با این دو نفر مرگبار معامله کند تا بتواند فرار کند. در آغاز قرن بیستم، برجسته‌ترین تاجران شهر گاتهام توسط یک قاتل زنجیره‌ای به قتل رسیدند. پرونده آنها هرگز حل نشد. بیش از صد سال بعد، بروس وین جعبه‌ای از سرنخ‌ها را در اختیار دارد که نشان می‌دهد خشم وست اند کیست و انگیزه قتل‌ها چه بوده است. اما برخی از مردم در گاتهام می‌خواهند راز قتل‌ها هرگز فاش نشود، از جمله اسوالد کوبل‌پات، با نام مستعار پنگوئن! پنگوئن یک حمله همه جانبه به وین مانور را رهبری می‌کند در حالی که بتمن به تاریخ گاتهام برمی‌گردد تا سعی کند این پرونده سرد را حل کند.

وسواس جدید Calendar Mans

وسواس جدید Calendar Mans مربوط به تقویم مریخی است. او مرتکب جنایات جدید وحشتناکی می‌شود تا خدای مرگ مریخی را آرام کند و قدرت آن را به دست بگیرد. برای اینکه بتمن بتواند این جنایات را حل کند و Calendar Man را از بین ببرد، جهنم باید از Martian Manhunter برای کمک تماس بگیرد.

دو داستان ترسناک شهر گاتهام!

“نفرین مرداب سلاخی” ساخته بکی کلونان و دایک روان یک سولومون گراندی تسخیر شده را دنبال می‌کند! به علاوه: “A Hard Rain’s A-Gonna Fall” ساخته متیو روزنبرگ و سیان تورمی می‌بیند که بتمن مجبور می‌شود با Killer Croc متحد شود.

تعلیم و تربیت Catechism

بتمن به رم می‌رود تا راس الغول و لیگ قاتلان را از دستیابی به یک مصنوع باستانی که می‌خواهند از آن برای افزایش قدرت چاله‌های لازاروس استفاده کنند، باز دارد. چیزی که بتمن نمی‌داند این است که این مصنوع در حال حاضر تحت حمایت Order of St. Dumas، به ویژه Azrael است.

مجله‌های افسانه‌های شوالیه تاریکی

جلد اول

جلد اول این مجموعه که در کنار Batman Incorporated در پنج شماره عرضه شد. این طرح برای پر کردن شکاف بین Black Mass و Batman Incorporated ساخته شد. این مجموعه بتمن را در جستجوی دوست دوران کودکی‌اش، داون گلدن، که درگیر توطئه‌ای با Killer Croc بود، ارائه می‌دهد. در نهایت کروک او را به پنگوئن فروخت که از او به عنوان ابزاری برای انتقام علیه فروتنی شخصی خود و بتمن استفاده می‌کرد. در آخر بتمن روابط خود را با جیسون بلاد و دیو اتریگان کشف می‌کند. پس پایان ماجرا ، بتمن در غم از دست دادن داون که به طور مرگبار زخمی شده است، سوگواری می‌کند.

جلد دوم

شرکت دی‌سی شوالیه تاریکی را با شماره ۱ در سپتامبر ۲۰۱۱ به عنوان بخشی از The New 52 مجددا راه اندازی کرد. در حالی که دیوید فینچ در ابتدا قرار بود به طور دائم نویسنده سریال باشد، بعدها اعلام شد که پل جنکینز در نویسندگی مشترک است. جو هریس و جاد وینیک قبل از اینکه گرگ هورویتز این سریال را بر عهده بگیرد به عنوان مهمان حضور داشتند.از آنجایی که بروس نمی‌تواند با توطئه‌های قانونی مختلف مربوط به Batman Incorporated همراهی کند، تصمیم می‌گیرد در مورد یک اتفاق در Arkham تحقیق کند. در آنجا او متوجه می‌شود که جنایتکاران با یک سم ترس اصلاح‌شده تغذیه می‌شوند که با سمی دیگر مخلوط شده است و همین امر سبب می‌شود تا مجرمان بسیار قوی‌تر شده و از ترس‌ها و هراس‌هایشان مصون باشند. او متوجه می‌شود که دشمن جدیدی به نام خرگوش سفید، اوضاع را خطرناک‌تر کرده است و در واقع موقیعت‌ها به نفع مجرمان چیده شده است. وقتی بتمن به او نزدیک می شود، به سرعت او را شکست می‌دهد و سم ترس را به او تزریق می‌کند و سپس به فلش می‌دهد. سپس بروس متوجه می‌شود که Bane پشت سم ترس جدید قرار دارد و با او مبارزه می‌کند، بروس موفق می‌شود سم ترس را از بدن خود و فلش با فشار به حد مجاز بسوزاند. بروس موفق می‌شود بان را شکست دهد، اما توسط خرگوش سفید گیج می‌شود.

جلد سوم

شرکت دی‌سی Batman: The Dark Knight را از تام تیلور، اندی کوبرت و برد اندرسون به عنوان یک مینی سریال شش شماره‌ای در آوریل ۲۰۲۱ راه اندازی کرد. در جلد سوم بروس وین برای تحقیقات شخصی به لندن سفر می‌کند و با شرور جدیدی به نام تعادل روبرو می‌شود و ماجراهای تازه‌ایی شکل می‌گیرد.

 

نظرات مخاطبین

0 نظر ثبت شده

این مطالب را هم از دست ندهید

مانگا Attack on Titan، حمله به تایتان

دنیا در حمله به تایتان، فراتر از دیواری است که در آن زندانی نبایدها هستیم. ترس، معنای عدم شروع ما به درک این نبایدها است. شاید قوانینی که ما را به اسارت گرفته‌اند، شکستنی هستند. مانگا حمله به تایتان داستانی سراسر ترس داستان حمله به تایتان سراسر ترس است. ترس از هیولاهایی که طعمه آن‌ها […]

کمیک قاف نشان

کمیک قاف نشان به قلم “امید کوره‌چی”، “امیرمحمد بهامیر”، “شیرین محرابیان” و تصویرگری ” سید تقی رضایی” در سال 1398 به چاپ رسیده است. ابتدا باید خاطرنشان کنم که به طور معمول نویسندگی کمیک‌ها برعهده یک نفر است و همین مسئله باعث انسجام بیشتر در داستان می‌شود اما وجود یک تیم به عنوان نویسندگان منجر […]

نقد و بررسی کمیک دارث ویدر (Darth Vader)

دارث ویدر بدون شک یکی از نمادین‌ترین شخصیت‌های شرور در فرهنگ عامه است. این شخصیت محبوب، یک جنگجوی جوان و امیدوار است که به دلیل ترس، تردید و خشم خود، به چیزی غیرانسانی، یا بهتر است بگوییم «شیطانی» تبدیل شده است. دارث ویدر در عین ترسناک بودن، کاراکتری عمیقاً تراژیک دارد. با در نظر گرفتن […]

مانگا My Hero Academia

مانگا My Hero Academia من مانگایی به همت کوهِی هوریکوشی است که از سال 2014 در نشریه مهم و پرطرفدار شونن جامپ هفتگی منتشر می‌شود. این اثر در حال حاضر از پرچمداران شونن است و طرفداران بسیاری در سراسر دنیا دارد.   تبه‌کاران جذاب به نظر می‌رسد مانگاکا مانگا My Hero Academia آنچه برای گفتن […]