مشخصات اثر

 • نام اثر
  Fall Guys: Ultimate Knockout
 • ژانر
  بتل رویال اکشن آنلاین ورزشی
 • سال ساخت
  2019
 • پلتفورم
  پلی استیشن ویندوز
 • کشور سازنده
  انگلستان
 • نام بازی ساز
  Joseph Walsh
 • نام کارگردان هنری
  Jamie Riding
 • استودیو سازنده
  Mediatonic
 • جوایز
  برنده جایزه بهترین بازی از نظر بازیکنان سال ۲۰۲۰ در بخش جدیدترین بازی PlayStation Players' Choice Awards نامزد بهترین بازی منتقدان در جشنواره E3 سال ۲۰۱۹ در بخش بهترین بازی مستقل Game Critic Awards - Best of E3 '19 نامزد بهترین بازی منتقدان در جشنواره E3 سال ۲۰۱۹ در بخش بهترین بازی خانوادگی/اجتماعی Game Critic Awards - Best of E3 '19
 • بازخورد و میزان استقبال
  بازی در ۲۴ ساعت اولیه انتشار با استقبال بالای ۱.۵ میلیون بازیکن رو به رو شد. کمتر از یک هفته پس از انتشار بازی در ۱۰ آگوست تقریبا ۲ میلیون نسخه از بازی تنها در فروشگاه استیم (Steam) فروش رفت. یک هفته قبل از انتشار رسمی بازی؛ به پر بیننده‌ترین بازی در سایت توییچ (twitch) تبدیل شد.
نوشته شده در: توسط: زینب مؤمنی در: گیم

Fall Guys: Ultimate Knockout بازی سرگرم کننده و به شدت فان است. به خنده نیاز دارید؟ هیجان؟ رقابت؟ یا عصبانیت از برنده نشدن؟ تلاقی همزمان شادی‌، تمرکز، هیجان و رقابت را در این بازی تجربه کنید. تجربه‌ای جدید از بتل رویال همراه با گیمی که به محض انتشار محبوبیت بسیار زیادی کسب کرد.

بازی اندروید

در Fall Guys تنها باید از خط بگذرید

رقابت بر سر رد کردن موانع، همراه با دوستان، به طوری که حتی اگر در بین راه به موانع برخورد کنید و از باقی پلیر‌ها عقب بمانید حس هیجانی در شما شکل می‌گیرد که باعث اضطراب بخاطر نرسیدن به خط پایان و عجله کردن می‌شود. بازی بخاطر سبک و مراحلی که دارد نهایتا فقط تا چند ساعت بتواند شما را میخکوب کند.‌ به همین دلیل نیازمند به روز‌رسانی‌هایی با فاصله زمانی کم است؛ که خوشبختانه در حال حاضر کمپانی سازنده از فصلی بودن بازی خبر داده، به این معنی که در هر فصل از بازی با به روزرسانی گیم؛ مراحل، لباس‌ها و قابلیت‌های جدیدی اضافه خواهند شد که از تکراری شدن روند بازی جلوگیری می‌کند.

از ایرادات موقتی گیم Fall Guys می‌توان به ضعیف بودن سرور‌های بازی و استفاده از سیستم ضعیف آنتی چیت (یا همان ضد تقلب) اشاره کرد که امید است سازندگان بازی در بروز‌رسانی‌های آینده در صدد رفع مشکلات و ارتقای بهتر سرور‌ها برآیند. میانگین زمانی که نیاز است تا برنده نهایی شوید ۱۰ الی ۱۵ دقیقه است که به نوعی از مزایای این بازی به شمار می‌آید. پیشنهاد می‌شود که حتما با اعصابی آرام به سراغ بازی بروید زیرا امکان عصبانیت شما هنگام باخت و سقوط پشت سرهم وجود دارد.

تصور می‌شود دلیل نامگذاری بازی Fall Guys به دلیل انیمیشن انتهای هر راند باشد، جایی که تمامی بازیکنان در خانه‌هایی ایستاده‌اند و خانه‌های بازیکنان بازنده قرمز شده و به پایین سقوط می‌کنند، سقوط‌کنندگان همان فال‌ گایز (افتادن بچه‌ها) واقعی هستند.

بازی اندروید

مسابقه 60 نفره در Fall Guys

بازی Fall Guys از آنجایی آغاز می‌شود که تعداد زیادی پلیر (حداکثر ۶۰ نفر) وارد رقابتی می‌شوند که باید در مدت زمان مشخص، با وجود موانع زیاد، از خط پایان عبور کرده و اجازه برای ادامه بازی و رفتن به مرحله بعد را کسب کنند. تنها تعداد خاصی از بازیکنان (برای مثال ۳۰ نفر، در مراحل اولیه) می‌توانند از مراحل گذر کنند که این تعداد بر اساس دسته بازی متغیر است.

۲۴ نقشه مختلف، در ۴ دسته مسابقه، نجات، تیم و نهایی تقسیم شده‌اند. مراحل اولیه بازی، دسته “مسابقه” خواهد بود که با کمتر شدن بازیکنان در هر مرحله، به دسته “نجات” و “تیم” رفته تا به دسته آخر یا نهایی، جایی که تنها یک برنده وجود دارد می‌رسیم. برای مثال در حالت تیمی، در یکی از نقشه‌ها، بازیکنان به دو گروه تقسیم شده و باید برای گل کردن توپ در زمین فوتبال به رقابت بپردازند.

جنگ میوه‌ها

می‌توان در بخش‌های دیگر که تک نفره هستند، به یکی از مراحلی که به هوش و دقت بالا نیازمند است یعنی Perfect Match اشاره کرد. به این صورت که شما بر روی صفحاتی قرار می‌گیرید که هر صفحه شامل تصویر میوه‌ای خواهد بود مثل سیب که پس از لحظاتی تصویر تغییر کرده و به میوه‌ای دیگر مانند پرتغال تبدیل می‌شود.

شما باید در طول مدت زمان نامشخصی تصویر میوه‌ای که در آخرین لحظه بر روی کادر جدا نمایش داده می‌شود را شناسایی کرده و روی آن صفحه بایستید. در صورت بخاطر نسپردن تصاویر صفحات و ایستادن بر روی صفحه اشتباه سقوط کرده و از بازی حذف می‌شوید.

ما در هر مرحله شاهد ریزش و باخت تعداد زیادی از بازیکنان خواهیم بود که در آخر با کم شدن تعداد پلیرها رقابت سخت‌تر خواهد شد. بازیکنان پس از رد کردن موانع مختلف و گذراندن مراحل بازی و رسیدن به‌ مرحله آخر، باید برای نفر اول شدن تقلا کنند، زیرا تنها یک بازیکن می‌تواند برنده نهایی یا به اصطلاح قهرمان (Champion) کل بازی باشد. تنها در برخی مراحل است که در صورت سقوط، امکان زنده شدن دوباره و ادامه بازی وجود دارد. پس هیچگاه نباید ناامید شوید و دست از تلاش بردارید. فال گایز به دلیل تمرکز بیشتر بر روی چند نفره بودن و رقابتی بودن گیم، داستان چندانی ندارد.

بازی اندروید

مسابقه یا جنگ

شما فقط به سه دکمه حرکت، پرش و گرفتن نیاز دارید. قابلیت گرفتن یا به اصطلاح بغل کردن پلیرهای دیگر که میتوان از آن به عنوان نوعی جنگ بین پلیرها یاد کرد باعث شده رقابت بین پلیرها سخت‌تر بشود. برای مثال به دلیل توانایی پرتاب کردن پلیر‌ها به خارج از نقشه بازی نیاز است که حواستان جمع باشد فاصله خود را از باقی بازیکنان در موقعیت‌های حساس حفظ کنید.

اگر نه با وجود نزدیک شدن به خط پایان، امکان باخت و سقوط به پایین توسط پلیر‌های دیگر وجود دارد. به همین دلیل باید با صبر، هوش و دقت بالا حرکت کنید. با وجود کنترل راحت کاراکتر، در مواقع حساس مانند مراحلی که سطح شیب‌دار و یا لغزنده دارند پرش و حتی مستقیم راه رفتن سخت‌تر شده و چالش برانگیز خواهد بود.

با وجود اینکه بازی برای پلتفورم ویندوز و کنسول منتشر شده اما می‌توان با اضافه کردن دسته بازی به سیستم از این قابلیت نیز بهره برد. ناگفته نماند که خوشبختانه یا متاسفانه، شانس تا حد زیادی در برنده شدن شما تاثیرگذار است. با وجود اینکه می‌توانید همراه با دوستان خود وارد بازی شوید اما لازم به ذکر است که هر بازیکن به طور مستقل مسئول کاراکتر خود است، به این صورت که به هنگام باخت یکی از هم تیمی‌ها، باقی تیم به ادامه بازی پرداخته و هم تیمی بازنده فقط می‌تواند به تماشای عملکرد دوستان خود بپردازد (یا از بازی خارج شود). با این حال گفتگو هنگام بازی با دوستان شادی و هیجان آن را بیشتر می‌کند.

بازی اندروید

ساده ولی خوش فرم

قرارگرفتن در عصری که کمپانی‌ها بر سر طراحی و گرافیک بسیار بالا رقابت شدیدی دارند مانند بازی red dead redemption که برای گرافیک آن سالیان سال زمان و هزینه گذاشته‌اند، اینکه بازی با گرافیکی ساده چنین محبوبیتی را کسب می‌کند، نشان دهنده این است که وجود گیم‌های ساده، آسان و در عین حال جذاب همیشه جایگاه ویژه‌ای در صنعت گیم‌سازی داشته‌اند. در نگاه اول، رنگ آمیزی متنوع و طراحی بامزه و کارتونی کاراکترها، بیننده را به شدت مجذوب خود می‌کند.

کاراکتر‌ها به دلیل نوع انیمیشنی که دارند حسی شبیه به خوراکی و یا پاستیل را القا می‌کنند. جذابیت فضای گیم به حدی است که تمامی رده سنی، از کودکان ۵ ساله تا بزرگسالان و دختران و پسران را جذب خود کرده است. از مهم‌ترین ویژگی‌های این بازی می‌توان به قابلیت شخصی‌سازی رنگ‌ها، اکسسوری‌ها، لباس و غیره کاراکتر اشاره کرد.

لباس‌هایی مانند غذاها، میوه‌ها، شخصیت‌های کارتونی، حیوانات و بسیاری طرح‌های دیگر که در دسترس کاربر قرار دارند. برای به دست آوردن آیتم‌های متنوع در شخصی‌سازی می‌توانید با طولانی بازی کردن و کسب امتیاز برای پول درون برنامه‌ای (Kudos)، به بخش فروشگاه بازی رفته و هر نوع لباس، رنگ، کلاه و سایر جذابیت‌های دیگر را خریده و به کاراکتر خود اضافه کنید. یا با پرداخت هزینه‌ای از فروشگاه‌های مربوطه حساب (Kudos) خود را شارژ کنید.

همزمان با پیشروی به مراحل بالاتر امتیاز بیشتری کسب خواهید کرد. در صورت باخت در مرحله اول مقدار بسیار کم و در صورت برنده نهایی شدن حدود هزار امتیاز دریافت می‌کنید. مطمئناً هنگام تجربه بازی، صداهای با نمک کاراکتر‌ها را نمی‌توان نادیده گرفت. استفاده از افکت‌های خاص هنگام پریدن، افتادن،‌ گرفتن و غیره؛ همراه با آهنگ‌های پس زمینه شاد و هیجان‌انگیز به شدت از حوصله سر بر بودن گیم می‌کاهد.

نظرات مخاطبین

0 نظر ثبت شده

این مطالب را هم از دست ندهید

گیم Supraland

حتما یادتان می‌آید زمان کودکیتان هنگام بازی با اسباب بازی‌ها خانه سازی می‌کردید و در تخیلات خود ماجراهای هیجان انگیزی برای جسم بی جان آدمک‌ها و عروسک‌ها می‌ساختید. Supraland در واقع جعبه‌‌ خاکی با اسباب بازی‌های رنگارنگ پسرکی است که به زیبایی و با حوصله تمام به چیدن داستان خود پرداخته است. جست‌و‌جو و کاوش […]

گیم God Of War 4

God Of War یک بازی تک‌نفره ، سوم شخص در ژانر اکشن / ماجراجویی و هک اند اسلش است. خدای جنگ، بازی انحصاری پلی‌استیشن است که اولین نسخه این بازی در سال 2005 توسط استودیو سانتا مونیکا سونی ساخته‌شده است. بازی خدای جنگ (2018) که تحت عنوان خدای جنگ 4 شناخته می‌شود بعد از سه‌گانه […]

گیم Death Stranding

بازی Death Stranding (ریسمان مرگ) را می‌توان آغازگر سبک و دوران جدیدی برای بازی‌های ویدئویی دانست. هر چند شاهد بازی‌های آخرالزمانی موفق دیگری همچون The Last Of Us (آخرین بازمانده از ما) و Days Gone (روزهای گذشته) نیز بوده‌ایم اما به جرأت می‌توان گفت بازی ریسمان مرگ نه تنها داستانی متفاوت دارد بلکه فضای بازی […]

گیم Brawlhalla

Brawlhalla با تلفظ کمی پیچیده‌ی ˝براولهالا˝، یک بازی کاملاً رایگان و مبارزه‌ای در ژانر پلتفورم و دو بعدی است که می‌توانید به صورت آنلاین و آفلاین در حالت‌های مختلف مانند ۴ نفره و یا ۸ نفره و … با دوستان خود به رقابت بپردازید. گیمی سراسر هیجان کاراکتر Bödvar در حال مبارزه با گروهی است، […]