مشخصات اثر

 • نام اثر
  We Bare Bears سه کله پوک ماجراجو
 • ژانر
  ماجراجویی کمدی خانوادگی
 • سال ساخت
  2020
 • نوع اثر
  سینمایی
 • زمان
  69 دقیقه
 • کشور سازنده
  آمریکا
 • نام کارگردان
  دانیل چانگ
 • نام نویسنده
  دانیل چانگ کریستینا چانگ
 • بازیگران
  اریک ادلشتاین بابی مونی‌هان دمتری مارتین
 • استدیو سازنده
  Cartoon Network Studios
 • ارتباطات
  سریال اصلی در 4 فصل و 140 قسمت توسط استودیو "کارتون نتورک" ساخته و پخش شد.
 • بازخورد و میزان استقبال
  انیمیشن سینمایی پیش‌رو توانست تحسین منتقدین را از آن خود کند. این فیلم به گفته منتقدین، شیرین و سرگرم کننده بود. این انیمیشن علاوه بر آن که توانست طنز خود را حفظ کند، مضامین سنگین را نیز به مخاطب انتقال دهد. منتقدین بالای 4 ستاره از 5 ستاره امتیاز را به این اثر اختصاص دادند. پیام اصلی این انیمیشن از نگاه منتقدین "شما همیشه می‌توانید خانواده خود را انتخاب کنید" تعریف شد.
نوشته شده در: توسط: حمیدرضا ندیری در: انیمه و انیمیشن

مجموعه سه کله پوک ماجراجو، یک سریال انیمیشنی کوتاه ساخت آمریکا است. این انیمیشن در 4 فصل و 140 قسمت توسط استودیو “کارتون نتورک” ساخته و پخش شد. هر قسمت این سریال 11 دقیقه است. این انیمیشن بلند یکی از جدیدترین آثار این استودیو است. بر اساس گفته یکی از منتقدان، این اثر را می‌توان جمع‌بندی برای مجموعه سریالی این انیمیشن دانست. از دیگر آثار مربوط به این استودیو و معروف می‌توان به انیمیشن‌های “بن تن” و “ژنراتور رکس” اشاره کرد.

کارتون خرس های کله فندقی

منفی و مثبت

اگر بخواهیم نگاهی کلی به این انیمیشن داشته باشیم، این انیمه بیشتر محتوای مثبت و مفیدی را به مخاطب ارائه می‌دهد. در کل با در نظر نگرفتن تیتراژ پایانی، این انیمیشن دو محتوای مثبت و منفی دارد. البته به محتوای منفی کم پرداخته شده است اما تأثیرگذاری مخصوص به خود را داراست.

سه خرس داستان ما در راه رسیدن به خوش‌گذرانی‌های خود، چه در سریال و چه در این فیلم سینمایی خرابکاری‌های زیادی از خود به جا گذاشته‌اند. مردم در نهایت، صبر و تحمل خود را از دست داده و به این سه خرس سخنگو اعتراض می‌کنند. در همین حین، بعد از اتمام ماجرا توسط پلیس و سرگرم شدن جمعیت با یک موجود معروف اینستاگرامی، خرس‌ها فرار کرده و به دنبال ایده جدید خود می‌روند.

بعد از رسیدگی به خرابکاری دوم خرس‌ها در داستان توسط یک مأمور جدید، خرس‌های متهم به خرابکاری تحت تعقیب قرار می‌گیرند. علت این که خرس‌ها توسط مردم مورد اتهام قرار گرفته‌اند، تفاوت داشتن آن‌ها با بقیه مردم بیان شده است. آیا می‌شود علاوه بر متفاوت بودن در جامعه مقبولیت اجتماعی هم داشت یا خیر؟ آیا برای زندگی و مقبولیت در جامعه باید همرنگ جماعت شویم یا می‌توانیم خودمان باشیم؟ بررسی انیمیشن به این مسائل اجتماعی قابل تحسین است؛ اما باید دقت کرد که مقبولیت اجتماعی در حین تفاوت، با مقبولیت اجتماعی در حین انجام یک کار نادرست کاملاً متفاوت است.

افراط در شبکه‌های اجتماعی

مسئله دیگری که انیمیشن به آن پرداخته بود، توجه عجیب و افراطی مردم به شبکه‌های اجتماعی و موجودات معروف در اینستاگرام (به انگلیسی: Influencer) است. مسئله بعدی قضاوت این‌گونه افراد بر اساس تعداد دنبال‌کنندگان آن‌ها در شبکه اجتماعی و ظواهرشان صورت می‌گیرد؛ در صورتی که واقعیت امر طور دیگری است و این انیمیشن به این مسائل نیز پرداخته بود.

مورد سوم و اشتباه این اثر، خوب نشان دادن چهره کشور کانادا است. خرس‌ها که در نهایت بیچارگی به دنبال جایی برای زندگی می‌گردند، تبلیغ زن فروشنده از کشور کانادا را به یاد می‌آورند. در انیمیشن، کشور کانادا کشوری معرفی می‌شود که دارای آزادی اجتماعی است. همه می‌توانند تنها با داشتن یک گذرنامه در آن کشور، آزادی بی‌حدوحصر و مقبولیت اجتماعی را تجربه کنند. البته که این مورد، صرفاً خوب جلوه دادن چهره نه چندان زیبای باطنی کاناداست.

اثر سه کله پوک ماجراجو جدای از این که در بعضی از صحنه‌ها، فرهنگ غربی را به نمایش می‌گذارد، محتوای مفیدی نیز به مخاطب ارائه می‌دهد. مقبولیت اجتماعی و توجه افراطی مردم به شبکه‌های اجتماعی از موارد مثبت این انیمیشن بود. در کل یک انیمیشن با رده سنی 7+ سال که می‌تواند در صورت آگاهی از مضرات آن برای این رده سنی مفید باشد.

کارتون خرس های کله فندقی

خط داستانی ساده

انیمیشن سه کله پوک ماجراجو از خط داستان ساده‌ای بهره می‌برد. داستان می‌توانست کوتاه‌تر باشد اما به جزئیات زیادی پرداخته شده بود. این اثر، داستان سه خرس را روایت می‌کند که با اتفاقات ساده‌ای خرابکاری‌های بزرگ در مقیاس جهانی به بار می‌آورند.

سه خرس این داستان بعد از خرابکاری‌های خود، تصمیم می‌گیرند با استفاده از هک کردن تمامی رسانه‌ها، تصویر خود را بر روی آنتن بیاورند و با انجام کارهای سرگرم کننده، مخاطب زیادی جذب کنند. با جذب مخاطب زیاد، آن‌ها می‌توانستند تصویر ناخوشایندی که در ذهن مردم دارند را پاک کنند؛ اما متأسفانه در این کار هم موفق نشدند و باز هم مثل قبل خرابکاری کردند. آن‌ها نتوانستند از خرابکاری این دفعه‌شان فرار کنند و اینجا، آغاز یک ماجراجویی بزرگ برای پیدا کردن خانه‌ای بود تا آن‌ها بتوانند با آزادی و مقبولیت اجتماعی در آن زندگی کنند.

انیمیشن و داستان آن به نحوی طراحی شده است که علاوه بر خرس بودن شخصیت‌های اصلی داستان، مخاطب با آن‌ها همذات‌پنداری می‌کند و خود را به جای آن‌ها قرار می‌دهد. روایت مشکلات اجتماعی در این انیمیشن از دیگر مواردی است که باعث شده تا مخاطب بیشتر با انیمیشن حس راحتی داشته باشد.

طرح مشکلات اجتماعی

مسئله طرح مشکلات اجتماعی در قالب داستان زندگی سه خرس باعث جذاب شدن اثر در مجموعه سریالی و سینمایی این انیمیشن شده است. همچنین این انیمیشن به خاطر طرح این مسائل به واقعیت بیشتر نزدیک شده است؛ در نتیجه جذب مخاطب و محبوبیت این سریال هم بیشتر می‌شود.

انیمیشن سه خرس کله پوک از آن دسته آثاری است که اکثر اوقات به طرح مشکلات و مسائل اجتماعی در قالب طنز می‌پردازد. این به کار بردن طنز در حین داستان از خستگی و دل‌زدگی مخاطب جلوگیری می‌کند. اگر از این نوع آثار که به مشکلات اجتماعی می‌پردازند و خسته‌کننده هم نیستند دوست دارید، این انیمیشن را به شما پیشنهاد می‌کنم.

کارتون خرس های کله فندقی

سه خرس

ما در انیمیشن سه کله پوک با سه شخصیت اصلی روبه‌رو هستیم که داستان حول محور آنها به گردش در می‌آید. یک خرس گریزلی، یک خرس پاندا و یک خرس قطبی که از شخصیت‌های اصلی این انیمیشن هستند.

خرس گریزلی قصه ما تقریباً بیشترین تأثیر را بر روی داستان نسبت به دو خرس دیگر دارد. این خرس، شخصیت اجتماعی و برون‌گرایی دارد. همچنین خیلی به دوستی با انسان‌ها علاقه‌مند است. در شبکه‌های اجتماعی به دنبال شهرت، لایک و دنبال کننده است. بیشتر ایده‌های این گروه سه نفر دردسرساز توسط این خرس گریزلی به وجود می‌آیند؛ البته اکثر اوقات هم ایده‌هایش منجر به خرابکاری‌هایی می‌شود.

خرس پاندا نفر دوم این گروه است. او شخصیتی کم حرف و درون‌گراست که بیشتر به دنبال دوستی در فضای مجازی است. او بیشتر وقت خود را با تلفن همراه و شبکه‌های مجازی پر می‌کند. در این داستان، کمبود محبوبیت و دنبال‌کننده او باعث خلق این خط داستانی جدید شد. در این گروه تنها کسی که می‌تواند با خرس گریزلی مخالفت کند، خرس پاندا است.

خرس قطبی

خرس قطبی شخصیت سوم و البته عجیب این مجموعه است. شخصیتی بسیار کم حرف و مرموز که به راه و روش نینجاها عمل می‌کند. او مبارزی حرفه‌ای است که در مواقع بحران و خطر به کمک دو برادرش می‌آید. تقریباً در بین خرس‌ها، قوی‌ترین خرس از نظر زور و بازو، خرس قطبی است؛ اما شخصیتی کم حرفی دارد.

انیمیشن سه کله پوک ماجراجو، علاوه بر شخصیت‌پردازی خوبی که برای سه شخصیت اصلی‌اش دارد، شخصیت‌پردازی مناسبی هم برای شخصیت‌های فرعی داستان دارد. این شخصیت‌پردازی‌های متفاوت هر یک از خرس‌ها باعث جذاب‌تر شدن داستان و انیمیشن می‌شود. سه شخصیت که شاید هیچ هماهنگی‌ای باهم نداشته باشند، اما مانند یک خانواده در کنار هم زندگی می‌کنند. اگر به دنبال انیمیشن‌هایی هستید که علاوه بر محتوا و داستان تأثیرگذار، شخصیت‌پردازی متفاوت و جذابی دارند. این انیمیشن را پیشنهاد می‌کنم.

کارتون خرس های کله فندقی

ساده ولی جذاب

انیمیشن سه کله پوک ماجراجو، از طراحی ساده اما جذاب، موسیقی متن فوق‌العاده و صداگذاری حرفه‌ای برخوردار است. طراحی استفاده شده در این انیمیشن، ساده اما با جزئیات لازم و با کیفیت برای طراحی دوبعدی این نوع آثار است. طراحی در هر حالت کیفیت خود را حفظ می‌کند. طبیعت و محیط‌هایی که صحنه‌ها در آن جریان داشت به قدر کافی طبیعی و رضایت‌بخش به نظر می‌رسید.

رنگ‌آمیزی و استفاده از رنگ‌ها در این انیمیشن، ماهرانه به کار رفته بود. در سکانسی که خرس گریزلی در قفس به سر می‌برد، رنگ‌آمیزی‌اش تیره و خاکستری شده بود. زمانی که در خیالاتش، کودکی خود را در قفس دید، آن خرس کوچک با رنگ قهوه‌ای روشن رنگ‌آمیزی شده است. آن رنگ تیره خود خرس به معنای بیچارگی و درماندگی و رنگ روشن خرس کودک به معنای امید و راه چاره بود که چنین هم شد.

موسیقی متن در هر لحظه، حس و حال آن صحنه را به مخاطب انتقال می‌دهد. مخصوصاً صحنه‌های حساس و خطرناک که اکثر صحنه‌ها را تشکیل می‌دهند. موسیقی‌ای که بعضی مواقع خود خرس‌ها می‌خواندند هم زیبا و گوش‌نواز بود. صداگذاری خرس‌ها نیز حرفه‌ای بود. مخصوصاً صداگذاری در زمان بروز احساسات همانند گریه یا عصبانیت کاملاً طبیعی همانند فیلم‌های واقعی انجام شده بود.

انیمیشن سه کله پوک ماجراجو با وجود طراحی ساده و رضایت‌بخشی که دارد در بقیه زمینه‌ها حرفه‌ای عمل کرده است. اگر به دنبال انیمیشنی هستید که علاوه بر وجود محتوا، داستان خوب و راضی‌کننده داشته باشد و برای مخاطب هم خسته کننده نباشد، این انیمیشن را پیشنهاد می‌کنم.

نظرات مخاطبین

0 نظر ثبت شده

این مطالب را هم از دست ندهید

انیمیشن Oseam

انیمیشن Oseam، انیمه‌ای محصول کشور کره و در ژانر درام خانوادگی است. حال ‌و هوای موجود در این فیلم، تا حدّی بیننده را به یاد انیمه (گورستان کرم‌های شب‌تاب) ساخته ایسائو تاکاهاتا می‌اندازد. البته اوسیم به اندازه اثر تاکاهاتا قدرتمند نیست، امّا به دلیل سرنوشت دردناک شخصیت اولش، ممکن است باعث خیس شدن چشم‌هایتان شود. […]

انیمیشن big hero 6

انیمیشن در ایالات متحده آمریکا در 7 نوامبر 2014 اکران شد. شش ابرقهرمان به بالاترین درآمدزایی فیلم انیمیشن در سال 2014 تبدیل شد. یک مجموعه تلویزیونی با همین نام که داستان فیلم را ادامه می‌دهد نیز از سال 2017 از کانال دیزنی پخش شد. اولین همکاری مارول و دیزنی پس از انیمیشن شگفت انگیزان، شش […]

انیمه Ocean Waves

امواج اقیانوس از آن دسته انیمه‌هایی‌ست که هر چه سنتان بالاتر می‌رود، بیشتر می‌توانید با آن ارتباط برقرار کنید و منظور اصلی‌اش را درک کنید. شخصیت‌های اصلی داستان، شور و حرارت نوجوانی را پشت سر گذاشته‌اند و حالا جوانانی در سنین دانشگاه هستند. وقتی به گذشته نگاه می‌کنند متوجه می‌شوند جنجال‌های بزرگی بر سر چیزهای […]

انیمیشن Dragon Quest: Your Story

انیمیشن “در جستجوی اژدها: داستان تو” ساختۀ استودیو شیروگامی و به کارگردانی تاکاشی یامازاکی است. این انیمیشن یک اثر اقتباسی از مجموعه بازی‌های رایانه‌ای در جستجوی اژدهاست. داستان این اثر بر پایه پنجمین بازی در جستجوی اژدها (Dragon Quest) ساخته استودیو اسکوئر انیکس است. می‌توان این اثر را زیر مجموعۀ تبلیغاتی برای این مجموعه بازی‌های […]