نوشته شده در: توسط: تیم تحریریه اونترنت در: مقالات

دنیای کمیک‌های مارول ، دنیایی داستانی مملو از حضور ابرقهرمانان است. شخصیت‌هایی که توسط شرکت مارول کمیکس ساخته می‌شوند و مجموعه فیلم‌های ابرقهرمانی را تشکیل می‌دهند. شرکت مارول در طی چندین سال فعالیت خود در حوزه کمیک فهرستی از فیلم‌ها و مجموعه‌های تلویزیونی را ساخته و روانه بازار کرده است و توانسته مخاطبان بسیاری را در سراسر دنیا همراه خود سازد. در این مقاله قصد داریم تا به برخی از بهترین کمیک‌‌های مارول بپردازیم و شما را با آن‌ها آشنا کنیم. در ادامه همراه با ما باشید.

کمیک‌های مارول

بهترین کمیک‌های مارول

  • مردان ایکس

کمیک مردان ایکس یکی از پربازیدترین کمیک‌های دنیایی سینمایی مارول است. در واقع باید اینطور گفت که کمیک مردان ایکس نقشی پررنگ در بین کمیک‌های مارول دارد، چرا که تعداد بسیاری از قسمت‌های کمیک مردان ایکس در فهرست برترین کمیک‌های دنیایی سینمایی مارول قرار دارند. نخستین شماره کمیک مردان ایکس Astonishing X-Men Vol. 1: Gifted نام دارد که به نوعی ریبوتی موفق برای مجموعه مردان ایکس محسوب می‌شود.

نکته جالب توجه درباره مردان ایکس این است که با نمایش خود موفق شد تا عصر جدیدی از کمیک‌ها را به مخاطبان این عرصه معرفی کند. مردان ایکس داستانی شگفت‌انگیز را روایت می‌کند که در آن شخصیت کلوسوس دوباره احیا و به دنیای کمیک بازگردانده شد.

  • انتقام جویان

تانوس که به هر شش سنگ ابدیت دسترسی پیدا کرده است تصمیمی می‌گیرد برای جلب توجه و رضایت معشوقه خود، جهان را به نابودی بکشاند. تانوس در اقدامی عجیب، فقط با یک بشکن تمام جهان را رو به خاموشی و مرگ می‌برد. در اینجا ابرقهرمانان با دخالت خود سعی می‌کنند تا نیمی از موجودات کشته شده را مجدد به زندگی بازگردانند و انتقام خود را از تانوش و معشوقه‌اش بگیرند.

نکته جالب توجه درباره کمیک انتقام جویان این است که این کمیک به دلیل گستردگی حضور ابرقهرمانان، یکی از پرفروش‌ترین کیمک‌های دنیایی سینمایی مارول است.

کمیک‌ مارول

  • کاپیتان آمریکا

داستان کمیک کاپیتان آمریکا درباره یک قانون نوظهور است که به تازگی در ایالات متحده آمریکا به تصویب رسیده است. در واقع تصویب این قانون به معنای آن است که ابرقهرمانان دیگر اجازه فعالیت خودسرانه را ندارند و فقط باید با توجه به دستور العمل دولتی اقدام به انجام فعالیت‌های خود بکنند، در غیر اینصورت از جانب قوانین دولتی مجرم شناخته می‌شوند و باید به سزای اعمال خود برسند. در این میان گروهی از ابرقهرمانان به سرکردگی کاپیتان آمریکا مخالفت خود را با این قانون ابراز می کنند و درصدد مبارزه با آن می‌پردازند. اما در مقابل هم گروهی موافق این قانون تلاش می‌کنند تا کاپیتان آمریکا و یارانش را شکست دهند.

مارول و جهان موازی

دنیای سینمایی مارول دارای جهان‌های بی‌شماری است که در امتداد هم قرار دارند و بخشی از جهان موازی را تشکیل می‌دهند. در واقع خیلی از اتفاق‌هایی که در دنیای سینمایی مارول رخ می‌دهد، سبب به وجود آمدن جهان‌های موازی می‌شود. در این بخش قصد داریم تا به برخی از کمیک‌هایی که در جهان موازی دنیای سینمایی مارول رخ می‌دهد بپردازیم و شما را با آن‌ها آشنا کنیم.

زمین شماره ۶۱۶

زمین شماره ۶۱۶ شاید مهم‌ترین دنیای جهان‌های موازی مارول محسوب شود. این دنیا در نگاه نخست شبیه سایر زمین‌ها به نظر می‌رسد اما در واقع فرق‌هایی با آن‌ها دارد که آن را با سایر دنیاهای جهان موازی متفاوت می‌کند. زمین ۶۱۶ همان جهان اصلی مارول محسوب می‌شود که قدمت آن به سال ۱۹۲۳۹ باز می‌گردد و تا به امروز بدون وقفه در دنیای سینمایی مارول حضور داشته است.

زمین شماره ۹۸۲

یکی از اتفاق‌های عجیب و هیجان انگیزی که در زمین شماره ۹۸۲ رخ داد احیا شدن میدی پارکر بود که پیش از آن در زمین ۶۱۶ مرده و از بین رفته بود. او در این دنیا تبدیل به اسپادرگرل یا همان دختر عنکبوتی شگفت انگیز شد. پس از آن بود که دختر عنکبوتی صاحب کمیک‌های اختصاصی خودش شد و تجربه‌های تازه‌یی را در دنیای سینمایی مارول پشت سر گذاشت.

زمین شماره ۲۹۵

لژیون فرزند چارلز اگزویر سعی کرد با تمام قدرت و توانایی خود پدرش را به گذشته بفرستد تا سبب قتل اریک ماگنوس شود. اما او در این مسیر موفق نبود و با خلق اشتباهی دنیایی تازه، سبب مرگ پدرش شد. این رخداد باعث به وقوع پیوستن داستان Age of Apocalypse شد. اما نکته جالب توجه این است که همین اتفاق سبب شد تا زمین ۲۹۵ برای مدتی جایگزین زمین ۶۱۶ شود تا اینکه افرادی از گروه ایکس من سعی در جبران خسارت‌های کردند.

کمیک‌های مارول

زمین شماره ۵۸۱۶۳

خالق این زمین در جهان موازی مارول، اسکارلت ویچ است. ویچ دنیایی را خلق کرد که در آن جهش یافته‌ها نژادی برتر محسوب می‌شدند، در واقع ویچ با خلق زمین شماره ۵۸۱۶۳ سعی داشت تا اسباب آرامش پدرش را فراهم کند و از طرفی هم فرزند از دست رفته خود را احیا نماید. اما این دنیا عمر کوتاهی داشت و خیلی توانست دوام بیاورد.

زمین شماره ۸۰۷۱۲۸

بسیاری از هواداران جهان‌های موازی دنیای سینمایی مارول خیلی تمایلی برای سر زدن به زمین شماره ۸۰۷۱۲۸ ندارند. در داستان Old Man Logan، ولورین سابق در خطی زمانی زندگی می‌کرد که شرور‌های جهان مارول تقریبا تمام ابرقهرمانان را از سر راه برداشته‌اند.

شاید برای همین است که بسیاری از هواخوان جهان موازی مارول خیلی رغبتی برای سرک کشیدن در زمین شماره ۸۰ ۷۱۲۸ را ندارند.

۴ کمیک با ارزش مارول

اگر پای هوارادان کمیک بنشینید بی تردید همه آن‌ها متفق‌القول خواهند گفت که شرکت مارول یکی از سازندگان برتر کمیک در جهان است. بنابراین با توجه به پیشینه مارول کمیک پیشنهاد می‌کنیم که اگر دلتان می‌خواهد از تماشاگران این حوزه باشید بهتر است پیش از هر اقدامی مجموعه کمیک‌هایی که باید حتما دیده شوند را تماشا کنید. در ادامه به ۴ کمیک با ارزش دنیای سینمایی ماورل اشاره خواهیم داشت.

هالک باور نکردنی

هالک باور نکردنی نخستین شماره کمیک هالک بود که توسط شرکت مارول روانه بازار شد. جمله جالب توجهی که بر روی پوستر فیلم نقش بسته بود حاکی از آن بود که مخاطب در آینده‌ایی نه چندان دور با یک مجموعه کمیک جذاب و اعجاب انگیز روبه‌رو خواهد بود.

« آیا او انسان است یا هیولا؟ » همین یک جمله کوتاه کافی بود تا هواداران دنیای مارول را کنجکاو کند تا از هر کاری دست بکشند و شروع به تماشای کمیک جذاب «هالک باور نکردنی» بکنند.

کمیک‌های ماورل

چهار شگفت انگیز

بسیاری از مخاطبان‌، هواداران و منتقدان دنیای مارول بر این باورند که کمیک چهار شگفت انگیز  شاید بهترین مجموعه کمیک‌های مارول باشد؛ چرا که حضور و خلق این کمیک سبب شد تا دریچه‌های تازه‌ایی به دنیای کمیک‌های مارول باز شود و صنعت کمیک در دهه ۶۰ میلادی را متحول کند. در واقع خلق چهار شگفت انگیز جرقه‌های نخستین دوران نقره‌ایی کمیک‌بوک را زد و دنیای مارول را متحول کرد.

نکته جالب توجه درباره کمیک چهار شگفت انگیز این است که این کمیک در سال ۲۰۰۸ در یک حراجی به قیمت ۴۵۰ هزار دلار به فروش رسید.

قصه‌های پر تعلیق Tales of suspens

مرد آهنی شخصیت اصلی و کلیدی این کمیک محسوب می‌شود که خیلی زودتر از آن چیزی که تصورش می‌شد توانست دل مخاطبان را به دست بیاورد و هواداران خاص خود را پیدا کند. مرد آهنی از شماره ۳۹ کمیک Tales of suspens حضور خود را در دنیای مارول ثابت کرد و یکی از جذاب‌ترین ابرقهرمانان دنیای سینمایی ماورل شد تا آنجا که مخاطبان برای تماشای او حاضر شدند ۴۰۰ هزار دلار هزینه پرداخت کنند.

کمیک‌های ماورل

فانتزی شگفت انگیز

فانتزی چهار شگفت انگیز را شاید بتوان یکی از کمیک‌ها بسیار مهم دنیای سینمایی مارول نام‌‌گذاری کرد، چرا در شماره ۱۵ این کمیک یکی از محبوب‌ترین و جذاب‌ترین شخصیت‌های دنیایی سینمایی مارول به مخاطبان و هوادارن معرفی شد. او کسی جر اسپایدرمن یا همان مرد عنکبوتی نبود. کمیک فانتزی چهار شگفت انیگز یکی از مجموعه کمیک‌های دنیای سینمایی مارول است که در طی سالها توانسته جایگاه محبوب خود را در بین هواداران حفظ کند و یکی از جذاب‌ترین کمیک‌های مارول باشد.

در آخر

دنیای سینمایی مارول سال‌ها بسیاری است که توانسته در حوزه کمیک شخصیت‌ها و داستان‌های جالب و حیرت انگیزی را خلق کند و مخاطبان زیادی در سر تا سر دنیا همرا خود کند. دنیایی که بسیار مورد توجه کودکان هم قرار دارد و تماشای آن یکی از جذاب‌ترین سرگرمی آن‌ها است. پیشنهاد می‌کنیم اگر قد دارید تا خود و فرزندتان را حسابی سرگرم کنید و یک تجربه پر هیجان را نیز از سر بگذرانید سری به مجموعه کمیک‌های مارول بزنید و از تماشای آن‌ها غافل نشوید که ضرر خواهید کرد.

نظرات مخاطبین

0 نظر ثبت شده