نوشته شده در: توسط: تیم تحریریه اونترنت در: مقالات

آدام وارلاک ابرقهرمانی از دنیای مارول است که توسط آستین لی و جک کربی در شماره ۶۶ چهار شگفت‌انگیز در سپتامبر ۱۹۶۷خلق و به علاقه‌مندان دنیای مارول معرفی شد. آدام وارلاک یکی از پایدارترین شخصیت‌های دنیای مارول است که بیش از چهار دهه، حضوری پررنگ در کتاب‌های کمیک مارول داشته است.

آدام وارلاک توسط The Enclave که یک دانشمند انسانی است ساخته شده است. در واقع او هدف‌اش از ساخت وارلاک خلق موجودی برتر بود که هم از طرفی یک الگوی عالی برای نژادهای جدید انسان باشد و هم بتواند اهداف شیطانی و پلیدش را جامه عمل بپوشاند. اما نکته جالب ماجرا اینجا بود که آدام به سبب آنکه یک موجودی برتر محسوب می‌شد خیلی زودتر از آن چی که تصور می‌شد که پلید بودن خالق خود پی برد و تصمیم گرفت تا از محیطی که در آن خلق شده و موجودیت پیدا کرده پا به فرار بگذارد.

خبر فرار آدام وارلاک خیلی زود همه جا پیچید و The Enclave را مجبور کند تا دوباره دست به خلق موجودی تازه بزند و شخصیت کیزمت یا همان her  متولد شد که در جای خودش به معرفی و بررسی او خواهیم پرداخت.

معرفی شخصیت آدام وارلاک

آدام وارلاک بعد از فرار

اما ماجرای فرار آدام وارلاک خیلی هم ساده نبود و برای او پیامدهای عجیبی را در بر داشت. او پس از فرار از دست خالق پلید و دیوانه‌اش در بین سیارک‌ها گرفتار شد اما توسط آتو نجاب پیدا کرد و به سوی زمین فرستاده شد. آدام بر روی زمین با شخصی به نام لیدی سیف آشنا شد و این آشنایی بعد از مدتی کوتاه منجر به ازدواج آن دو شد، اما این اتفاق خشم خدای رعد را برانگیخت و سبب شد تا آدام وارلاک را به مبارزه طلبد ولی از آنجایی که او توان مبارزه با ثور، خدای رعد، را در خود نمی‌بیند با ایجاد یک پیله در دور خودش از این نبرد دوری می‌کند.

قدرت‌های آدام وارلاک

همانطور که پیش از این هم در بخش نخست مقاله اشاره داشتیم، شخصیت آدام وارلاک یکی از قدیمی‌ترین و پایه ثابت‌ترین شخصیت‌های دنیای مارول است. او در طول زمان و با شروع دوره‌های تازه کمیک‌ها توانایی و قدرت‌های مختلفی را تجربه کرده است؛ اما شاید یکی از عجیب‌ترین قدرت‌هایی که او در طی سال‌ها حضور خود در دنیای مارول داشته است، توانایی سنگ روح بوده باشد در واقع این قدرت سبب شده تا آدام وارلاک در طی این سال‌ها بتواند حضور خود در دنیای کمیک‌های مارول را تضمین کند و به عضویت در بسیاری از گروه‌های ابرقهرمانی در بیاید.

شخصیت آدام وارلاک

پرواز

یکی دیگر از قدرت‌های اعجاب‌‌آور آدام وارلاک قدرت پرواز است. این توانایی شاید یکی از اولین قدرت‌های آدام محسوب شود. اما نکته جالب توجه درباره این قدرت آدام وارلاک این است که او در استفاده از این قدرت بسیار سرعت عمل بالایی دارد و حتی از کاپیتان مارول هم سریع‌تر عمل می‌کند. بسیاری از هواداران او بر این باور هستند که سرعت پرواز آدام وارلاک حتی از سرعت نور هم بیشتر است.

روح غیرقابل نفوذ

قابلیت روح نفود ناپذیر یا همان سنگ روح یکی دیگر از قدرت‌های عجیب آدام وارلاک محسوب می‌شود. زمانی که او در جهنم مقابل مفیستو قرار گرفت همین توانایی او باعث شد تا در دام مفیستو گرفتار نشود و روح خود را تسلیم او نکند.

مهار انرژی

آدام وارلاک توانایی این را دارد که خودش تولید انرژی کند و حتی انرژی‌های دیگر را نیز تحت کنترل و فرمان خود در بیاورد. در واقع این قابلیت و توانایی به او این امکان را می‌دهد که از انرژی‌ها به عنوان یک سلاح یا سپر محافظتی در مبارزه‌های خود استفاده کند.

او حتی توانایی این را هم دارد که سطح مولکلی مواد مختلف را دستکاری کند و ماهیت آن‌ها را بنا به دلخواه و نیاز خود تغییر دهد. شاید بهتر باشد اینطور بیان کنیم که این توانایی به او این اجازه را می‌دهد که از هر نوع سلاحی که برای او دشمن و کشنده محسوب می‌شود یک اسباب‌بازی سرگرم کننده درست کند و همه نقشه‌های حریف خود را نقش بر آب کند.

قدرت آدام وارلاک

علم کیهانی

یکی از عجیب‌ترین توانایی‌هایی که آدام وارلاک دارد شناخت او نسبت به رمز و رموز کیهانی است. او در واقع با استفاده از این توانایی می‌تواند مکان کرم‌ چاله‌ها و سایر پدیده‌های کیهانی را تشخیص دهد و دست به بررسی تک‌تک آن‌ها بزند. در واقع آدام وارلاک درک و شناختی دقیق و عمیق از اتفاق‌های کیهانی دارد و همین امر سبب می‌شود تا او به آسانی در کهکشان‌ها تردد کند. اما نکته جالب توجه درباره این قابلیت آدام وارلاک این است که هیچکس از حضور او در کهکشان‌ها باخبر نمی‌شود و او به راحتی می‌تواند اهداف خود را در کهکشان‌ها دنبال کند.

جاودانگی

شاید قدرت جاودانگی یکی از جذاب‌ترین قدرت‌هایی باشد که هر موجودی تمایل دارد تا از آن بهره‌مند شود و در راستای اهداف خود از آن سود ببرد. آدام وارلاک هم به سبب دارا بودن توانایی سنگ روح یا همان قدرت روح غیرقابل نفوذ توانسته است عنصر مرگ را از روح خود دور نگه دارد و هیچگاه با مسئله مرگ روبه‌رو نشود.

آدام با توجه به این توانمندی خود و همچنین استفاده از پیله تقریبا می‌تواند هرگونه جراحتی را که بر بدنش وارد شود درمان کند و به این وسیله از مرگ خود جلوگیری کند.

آدام وارلاک در کمیک‌ها

همانطور که قبل از این هم اشاره کردیم آدام وارلاک با توجه به پیشینه خود در طی سال‌های گذشته در کمیک‌ها حضور پررنگی داشته است. اما در اینجا قصد داریم تا به اصلی‌ترین کمیک‌هایی که وارلاک در آن حضور داشته است بپردازیم.

بیشتر بخوانید: کمیک ایرانی

Counter Earth

در پی تلاش تکامل عالی برای ایجاد زمینی به دور از هر گونه نیروی شرور موجوداتی به نام من-بیست به نیت محافظت از زمین خلق شدند، اما پس از مدتی که از حضورشان بر روی زمین گذشت، قیام کردند و دست به نابودی همه منابع زدند. از همین رو تکامل عالی از آدام وارلاک درخواست کرد تا به کمک او با من-بیست‌ها مبارزه کند، اما آدام در این نبرد از من-بیست‌ها شکست سختی می‌خورد و به صلیب کشده می‌شود و از آنجایی که آدام دارای قدرت جاودانگی است برای خود پیله‌ای می‌تند و شروع به درمان خود می‌کند و پس از بهبود حالش به کمک هالک، من-‌بیست و ارتش‌شان را شکست می‌دهد.

Counter Earth

آدام وارلاک دیوانه (Magus)

بعد از آنکه آدام وارلاک به کمک هالک موفق به شکست دادن ارتش من-بیست‌ها می‌شود، اتفاقی عجیب برایش رخ می‌دهد. او با فردی به نام Magus روبه‌رو می‌شود که در واقع یک جورایی خود آدام وارلاک است که در آینده توسط یک گروهی به نام In-Betweener دزدیده شده است و به تاریخی در حدود ۵۰۰۰ هزار سال قبل فرستاده شده تا با فردی به نام تانوس مبارزه کند و او را شکست دهد. اما آدام وارلاک در این مسیر دیوانه می‌شود و خود را Magus می‌نامد و با پایه‌گذاری امپراطوری مذهبی به نام کلیسای جهانی حقیقت شروع به تسخیر جهان می‌کند. Magus با این عمل در واقع به ساکنان جهان دو پیام می‌فرستد که یا با او همراه شوند و یا توسط او کشته خواهند شد. Magus سعی دارد آدام وارلاک را تحت کنترل خود در بیاورد و ذهن او را زیر سلطه خود ببرد اما تانوس به کمک آدام می‌آید و با هوشیار کردن او اجازه نمی‌دهد تا به دام Magus بیافتد.

آدام وارلاک پس از آزاد شدن از بند Magus به آینده سفر می‌کند و پیش از دزدیده شدن خود توسط گروه In-Betweener خودش را به قتل می‌رساند و در نتیجه دیگر هیچگاه امپراطوری مذهبی کلیسای حقیقت تشکل نمی‌شود  و شخصیتی به نام Magus هم خلق نمی‌شود.

معرفی شخصیت آدام وارلاک

تانوث و لیدی دث

تانوث قصد دارد تا جهان را برای معشوقه‌ خود، لیدی دث نابود کند چرا که با این اقدام قلب لیدی را به دست می‌آورد و به عشق‌اش خواهد رسید. او قصد دارد تا با کم سو و خاموش کردن تک‌تک ستاره‌های موجود در کهکشان‌ها یک هدیه ارزشمند به معشوق خود بدهد، اما این اقدام جنون‌آمیز سبب می‌شود تا بین تاموث و سایر شخصیت‌ها مانند: گامورا، ثور و دیگران جنگ‌ها و درگیری‌های خشونت‌باری به وجود بیاید، از همین رو آدام وارلاک برای کمک حاضر می‌شود و در نهایت با مرگ او توسط تاموث، گروه اینکلیو تصمیم به خلق دوباره او می‌گیرند و این بار نسخه مونث او یعنی پاراگون متولد می‌شود.

نکاتی جالب در اتباط با آدام وارلاک که نمی‌دانید

  • این شخصیت در 612 کتاب کمیک حضور داشت که تنها در قسمت های اولیه سه تا از آنها مرده است و این مسئله نشان دهنده جاودانگی و قدرت پیله آدام وارلاک می‌باشد چرا که هر وقت به نظر می‌آید که از او خداحافظی کرده ایم جان سالم به در می برد.
  • در یکی از سری کامیک ها آدام وارلاک با شخصیتی به نام The One-Above-All آشنا می‌شود که او را تبدیل به قاضیِ در مولتی ورس مارول می‌کند.
  • آدام وارلاک عضو موسس Guardians Of The Galaxy است!
  • آدام وارلاک در سری کمیک هایی که در سال 1991 منتشر می‌شد در پی شکست دادن تانوس دستکش بی‌نهایت را از او گرفته و خود دست می‌کند که این موضوع او را به معدود افرادی تبدیل می‌کند که این کار را انجام داده‌اند.
  • او در سری کمیک‌های Annihilation War با روح میلیون ها موجودی که کشته شده بودند ارتباط برقرار کرد که نزدیک بود او را به جنون بکشد. آدام برای جلوگیری از این اتفاق به دنبال مکان امنی بود که وارد پیله خود شود و در پی پیدا کردن این مکان با بدن مرده تانوس رو به رو شد و چون اعتقاد داشت که تانوس در طرح جهان نقش‌های بزرگی دارد برای او نیز پیله‌ای درست کرد تا دوباره به زندگی بازگردد.
  • اولتران وارد بدن آدام وارلاک می شود! بله در کمیک‌هایی وقتی که روح آدام در بدنش وجود ندارد بخاطر خیانتی که به آنها می‌شود، اولتران وارد بدن آدام شده و آن را به سلطه خود در می‌آورد.

نظرات مخاطبین

0 نظر ثبت شده