نوشته شده در: توسط: تیم تحریریه اونترنت در: مقالات

تایتان‌های نوجوان عنوان گروهی از ابرقهرمانان است که برای اولین بار توسط شرکت دی‌سی کمیک در شماره ۵۴ مجموعه کمیک‌های شجاع و جسور در سال ۱۹۶۴ در آمریکا منتشر شد. اعضای گروه تایتان‌های نوجوان از ابرقهرمانان نوجوانی تشکیل می‌شود که ابرقهرمانان رده بالای خود در لیگ عدالت را همراهی می‌کنند. در این مفاله قصد داریم تا شما را با این اعضای این گروه نوجوان ابرقهرمان آشنا کنیم. در ادامه همراه با ما باشید.

تایتان‌های نوجوان

گروه ابرقهرمانی تایتان‌های نوجوان مانند همه دسته‌ها و گروهای ابرقهرمانی دیگر دارای چند شخصیت همیشگی و اصلی است. در این قسمت قصد داریم تا با معرفی تک تک شخصیت‌های مهم و کلیدی این گروه به توضیح برخی از توانایی آن‌ها نیز برشماریم.

تایتان‌های نوجوان

رابین (ROBIN)

رابین شاید جز اولین اعضای گروه تاتیان‌های نوجوان باشد. در واقع رابین پیش از آنکه یک فرد مشخص و معین باشد بیشتر یک سمت و جایگاه است. شاید اصلا از همین رو است که هر کسی که قصد دارد دستیار بتمن شود باید برای مدتی لباس رابین را بر تن کند و پس از مدتی با نام و لقبی تازه خود را به مردم معرفی کند.

رابین بسیار جسور و شجاع است و شاید اصلا بهتر باشد که بگویم از آن شخصیت‌های کله شق است. مادرش او را در یک رحم مصنوعی پرورش داد و برای مدت زیادی سعی داشت تا هویت او را پنهان نگه دارد. نکته عجیبی که در شخصیت رابین بسیار مشهود است و از همان برخوردهای اول سعی دارد آن را به طرف مقابل خود نشان دهد، خشونت، غرور و اعتماد به نفس بالای او است. او خود را یک قاتل بالفطره می‌داند؛ از همین رو بتمن همیشه سعی دارد تا او را از امر کشتن بازدارد و با قانون NO KIIL او را از قتل‌هایی که می‌خواهد انجام دهد منصرف کند.

رابین علاقه عاطفی به استارفایر دارد و گهگاهی در بعضی از قسمت‌های مجموعه عشق خود را ابراز می‌کند. رابین یکی از شخصیت‌های مهم و تاثیرگذار در گروه تاتیان‌های نوجوان است و هیچگاه نمی‌شود حضور او را نادیده گرفت.

ریون(RAVEN)

ریون برای نخستین بار با یک عنوان و نام دروغین در شماره ۲۶ کمیک Presents، شرکت دی‌سی در سال ۱۹۸۰ به علاقه‌مندان معرفی شد. او یکی از قدرتمندترین جادوگران دنیای دی‌سی است. او از جادوگر اهریمنی باستانی که قدرت جادوی اعجاب‌آور داشته  متولد شده است. یکی از توانایی‌های فوق‌العاده عجیب ریون این است که او به آسانی می‌تواند با سایر موجودات سیاره‌ها ارتباطی حسی و ذهنی برقرار کند و روح آن‌ها را تحت سلطه و کنترل خود بگیرد.

ریون در شنیدن و دیدن قدرتی فراتر از تصورات انسانی دارد و همین امر سبب می‌شود که به راحتی مقاصد خود را پی بگیرد. ریون یکی از اعضای ممتاز گروه تاتیان‌های نوجوان است و دیگر اعضا گروه همیشه روی او و توانایی‌هایش حسابی ویژه باز می‌کنند.

تایتان‌های نوجوان

بیست‌بوی (BEAST-BOY)

بیست‌بوی شاید یکی از عجیب‌ترین اعضا گروه تاتیان‌های نوجوان باشد. یکی از عجیب‌ترین قدرت‌های بیست‌بوی تبدیل او به موجود یا حیوانی دیگر است. او این قابلیت را دارد که هر زمانی که اراده کرد به هر حیوان دیگری که دلش خواست تبدیل شود. او در آفریقا به دنیا آمده است. فردی منزوی است و به یک بیماری مشکوک مبتلا شده است، بیماری که به جز میمون سبز آفریقا، هر شخص دیگری که به ‌آن مبتلا شود می‌تواند منجر به مرگ او شود. از همین رو بیست‌بوی با یک سرم تست، توسط پدرش تغییر هویت داد و به موجودی دیگر تبدیل شد که ماجراهای زیادی را برای او در پی داشت.

استارفایر (STARFIRE)

استارفایر هم مانند ریون برای نخستین بار در شماره ۲۶ کمیک Presents پا به عرصه وجود گذاشت. استارفایر این قابلیت را دارد که امواج التراوایولت را جذب کرده و درست مانند یک گلوله به سمت هدف پرتاپ شود. در واقع استارفایز با بهره‌مندی از این توانایی می‌تواند در هوا معلق بماند و مانند سوپرمن پرواز کند. شاید این توانایی و قدرت برای استارفایر یک مزیت بزرگ داشته باشد و آن این است که او به آسانی می‌تواند با سرعتی بی‌نظیر در بین همه کهکشان‌ها تردد داشته باشد و جابه‌جا شود.

کیدفلش (KID FLASH)

کید فلش برای نخستین بار در وقایع NEW 52 به مخاطبان معرفی و عرضه شد. نام اصلی او والی وست دوم است و برای آنکه او را با والی وست اشتباه نگیرند لقب والاس را به او اهدا کرده‌اند.

معرفی تایتان های نوجوان

دشمنان تایتان‌ها

در مقابل گروه ابرقهرمانی نوجوان تایتان‌ها افراد دیگری هستند که گاهی توانایی و قابلیت‌های بیشتری نسبت به تایتان‌ها دارند و قدرت آن‌ها تایتان‌ها را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد. در این قسمت قصد داریم تا تعدادی از آن‌ها را همراه با توانایی‌های عجیب‌شان معرف حضورتان کنیم.

هایو (H.I.V.E)

فرقه‌ایی اهریمنی به نام اچ.آی.وی.ای فردی به نام دث استروک را به استخدام خود درآورد تا تایتان‌های نوجوان را به طور کلی ریشه کن کند و و از بین ببرد. اما استروک دست به خیانت زد و برخلاف میل گروه اهریمنی عمل کرد و آن‌ها مجبور به جایگزین کردن فردی دیگر شدند. آن‌ها شخصی را به استخدام خود درآوردند تا بتواند به استارفایر نزدیک شود و او را از پای در بیاورد اما او در این میان دلباخته استارفایر شد.

دث استروک (Deathstroke)

بی تردید دث استروک یکی از دشمنان قسم خورده تاتیان‌های نوجوان است. دث استروک برای بتمن هم شاخ و شانه می‌کشد و با او گلاویز می‌شود. استروک یکی از از اصلی‌ترین مبارزان کمیک‌های دی‌سی است که توانسته در کمیک‌های بسیاری از این شرکت حضور داشته باشد.

دکتر لایت (Doctor Light)

دکتر لایت به دلیل کینه قدیمی که از جاستیس داشت وارد حرفه ابرشروری شد. دکتر لایت برای نخستین بار در شماره ۱۲ کمیک جاسیس حضور یافت. دکتر لایت به سبب نبوغ سرشار خود توانست با دستکاری کردن الکترون‌ها، انرژی را به اشکال دیگری دربیاورد و منتقل کند. لایت این قابلیت را دارد که مثلا انرژی صوت را به نور یا برعکس تبدیل کند.

گیزمو (Gizmo)

گیزمو از نخستین افرادی است که به حمایت از اقدامات دکتر لایت پرداخت. او با آن که قدی کوتاه دارد و قدرت بدنی چشمگیری هم ندارد، می‌تواند دستگاه‌های مرگباری را اختراع کند تا به دل دشمنان هول و هراس بیافکند.

دشمن نایتان های نوجوان

تایتان‌ها نوجوان برای همه سنین

تایتان‌های نوجوان برخلاف دیگر مجموعه‌های ساخته شده در شرکت دی‌سی که بیشتر محدوه سنی را رعایت می‌کنند و به موضوعاتی می‌پردازند که رده بندی سنی در آن‌ها باید لحاظ شود کاملا بی‌ محدوده است و هر فردی با هر رده سنی می‌تواند این مجموعه را دنبال کند. در واقع مجموعه تایتان‌های نوجوان شور و هیجانی در خود دارد که می‌تواند هر مخاطبی را با هر سنی به تماشا وا دارد.

پس پیشنهاد می‌کنیم در اولین فرصتی که به دست آوردید و قصد دیدن یک سریال را داشتید، مجموعه تایتان‌های نوجوان را در گزینه‌های اولیه فهرست خود قرار دهید و از تماشای آن حسابی لذت ببرید.

نظرات مخاطبین

0 نظر ثبت شده