نوشته شده در: توسط: تیم تحریریه اونترنت در: مقالات

شخصیت‌های داستانی در دنیای کمیک‌ها معمولا بخشی مهمی از خط داستانی و اتفاق‌های رخ داده در داستان را به دوش می‌کشند. این شخصیت‌ها هستند که با رفتار‌ها و اعمال خود مفاهیم داستانی را به مخاطب  منتقل می‌کنند. موجوداتی که با قدرت‌های منحصر به فرد و عجیب خود می‌توانند اختیار همه چیز را در دست بگیرند و داستان را تا به نقطه پایان پیش ببرند. در اینجا قصد داریم به معرفی واچر یکی از شخصیت‌های جالب و عجیب دنیای مارول بپردازیم تا شما با بخش‌های مختلف شخصیت او آشنا شوید.

بیشتر بدانید: مشهورترین کمیک های مارول

ظهور واچر

زمانی که نژادهای پیشرفته فرازمینی تصمیم گرفتند که به تژادهای کمتر پیشرفته جهان کمک کنند، دانش انرژی اتمی را به ساکنان سیاره پروسیلیکوس هدیه دادند، اما از آنجا که ساکنان سیاره از فناوری انرژی اتمی در مسیر جنگ استفاده کردند و از آن برای تولید سلاح‌های هسته‌ایی بهره گرفتند، ناظران یا همان واچر‌های جهان که همان نژاد پیشرفته فرازمینی بودند تصمیم گرفتند که از آن تاریخ به بعد دیگر هرگز در کارهای نژادهای دیگر دخالت نکنند. پس از این ماجرا هر یکی از ناظران برای خود منظومه شمسی جداگانه‌ایی را انتخاب کردند تا بتوانند زندگی دیگر نژادها را در آن بررسی و ضبط کنند تا در نهایت آن را در معرض دید سایر تماشاگران قرار دهند. در این میان واچر سیاره زمین را برای خود انتخاب می‌کند.

واچرها

واچر کیست؟

واچرها نژادی از موجودات کیهانی دنیای مارول هستند که عهد کرده‌اند تا بدون دخالت در امور دنیاهای تحت نظارتشان، به جمع‌آوری اطلاعات از آن سیاره‌ها بپردازند و سیر زندگی‌ ساکنان‌شان را تماشا کنند.

آتو معروفترین واچری است که در دنیای کمیک‌های مارول معرفی شده‌ است و مسئولیت نظارت بر زمین را به عهده دارد.

قدرت‌های واچر

واچرها مانند سایر موجودات فرا زمینی دنیای مارول دارای توانایی‌های خارق‌العاده هستند. آن‌ها توانایی‌هایی مانند تلپاتی، پرواز، ایجاد توهم و تغییر ظاهر را در خود دارند که در موارد لازم می‌تواند به کمکشان بیاید.

واچرها به دلیل تقویت حواس کیهانی‌شان به راحتی می‌توانند بر روی چند اتفاق متمرکز شده و به طور همزمان آن‌ها را بررسی و نظارت کنند. واچرها در اغلب موارد عمر جاودان دارند مگر انکه خودشان تصمیمی به مرگ خود خواسته بگیرند. آن‌ها همچنین این توانایی را دارند که در سیر زمان جابه‌جا شوند.

واچرها به راحتی می‌توانند با کمک گرفتن از انرژی‌های کیهانی، قدرت‌های فیزیکی خود را افزایش داده و آن‌ها را تقویت کنند. اما نکته جالب درباره توانایی ّای فیزیکی واچرها این است که آن‌ها در اغلب اوقات ترجیح می‌دهند از حداقل‌ترین توانایی فیزیکی خود بهره ببرند.

قدرت واچرها

۵ نکته طلایی واچرها

واچر دنیای آلتمیت

یکی از عجیب‌ترین نسخه‌هایی که از واچرها موجود است، نسخه دنیای التیمیت است. در واقع در دنیای التیمیت واچرها دستگا‌هایی با چشمان قرمزاندکه نظاره‌گر همه اتفاق‌ها هستند. آن‌ها از دخالت در امور دوری می‌کنند اما در برخی موارد از طریق یک میزبان درباره ماهیت خود توضیح می‌دهند.

واچرها نخستین نژادهای دنیای مارول

دنیای کیهانی مارول در طول سال‌ها فعالیت خود نژادهای متفاوت و مختلفی را به مخاطبان خود معرفی کرده است. نژادهایی که هر یک به تنهایی دارای قابلیت‌ها، ویژگی‌ها و تاریخچه‌ منحصر به فرد خود هستند. تعدادی از آن‌ها ماورایی و جادویی هستند و برخی دیگر از نژادهای فضایی.

واچرها هم یکی از همین نژادهای خلق شده توسط مارول هستند که امتیازات و قابلیت‌های خاص خود را دارا هستند. در زمان‌های قدیم‌تر واچرها با نام‌های دگیری نیز معرفی و شناخته می‌شدند، اما بعد از انکه در یک تصمیم خود خواسته به این نتیجه رسیدند که فقط به تماشا و ثبت اتفاق‌های جهان بپردازند و از هر گونه دخالت در امور سایر نژادها دوری کنند، نام واچر که معنی ناظر دارد را بر خود گذاشتند.

واچرها

واچرها از قدیمی‌ترین و شاید مسن‌ترین موجودات دنیای مارول هستند. در واقع سن ‌آن‌ها به میلیون‌ها سال پیش می‌رسد. اما نکته جالب توجه درباره قدمت واچرها این است که در سال ۲۰۲۰ در رویداد Empyre مشخص شد که طول عمر واچرها خیلی بیشتر از این‌ها است. در واقع در این رویداد اونجرز و چهار شگفت‌انگیز تلاش کردند که به سر منشا تجهیزات اسرارآمیز و پیشرفته نژاد کوتانی دست یابند و معلوم شد که این سلاح‌ها متعلق به واچرها بوده است و این اکتشاف نشان دهنده آن بود که واچرها نخستین گونه‌ایی بوده‌اند که پا به عرصه وجود گذاشته‌اند.

راوی داستان‌ها وات ایف

در شماره ۴۰۰ کمیک‌های چهار شگفت‌انگیز، واچرها مجبور شدند که بر خلاف تصمیم نهایی خود مبنی بر عدم دخالت در امور سایر نژادها، این قانون را زیر پا بگذارند تا بتوانند از نابودی دنیا توسط آرون ( برادرزاده خبیث یوآتو ) جلوگیری کنند. اما این امر باعث شد تا سایر واچرها از این اقدام خشمگین شوند و یوآتو را از مقام واچری عزل کنند و به عنوان راوی داستان‌ها وات ایف از او استفاده کنند.

محاکمه یوآتو

واچر در یک روز کریسمس جان یک زن را نجات داد! و همین امر سبب شد که آن‌ها پی ببرند که او هر روز کریسمس قول خود را مبنی بر عدم دخالت در امور زیر پا می‌گذارد. دخالت‌های بیش از حد او در امورات مختلف مانند: کمک کردن به رید ریچاردز و سوزان استورم برای شکست دادن دشمنشان  و یا نجات مولتی ورس باعث شد توسط شورای واچرها مجازات شود و مقام واچری خود را از دست بدهد.

اما این مجازات‌ها هم هیچ فایده‌ایی نداشت و واچر دست از دخالت‌های خود در امور دیگران برنمی‌داشت، تا آنجا که کار به جایی رسید که او یک بار تصمیم گرفت کاپیتان مارول را به قتل برساند و همین اقدام او سبب شد تا یک محاکمه بزرگ علیه او به راه افتد، اما در آخر او مجبور شد متعهد شود که از این پس دیگر در امورات هیچ گونه دخالتی نداشته باشد. او همچنین اعتراف کرد که به علت آنکه در طی این میلیون‌ها سالی که به تماشا و نظاره انسان نشسته است، دلباخته و شیفته او شده و ویژگی‌های انسانی را در خود پرورش داده است.

معرفی واچرها

واچر زمین را از دست گالاکتوس نجات داد

گالاکتوس وقتی پا بر روی سیاره زمین گذاشت تصمیم گرفت که از آن تغذیه کند، اما از آنجایی که واچر در طی سال نظارت بر زمین علاقه‌مند به ان شده بود تصمیم بی طرفی خود را کنار بگذارد و عهد شکنی کند و در این امر دخالت نماید و مانع آن شود که گالاکتوس از سیاره زمین تغذیه کند. واچر در یک مباحثه فلسفی با گالاکتوس شرکت کرد تا او را متقاعد کند که از این تصمیم خود منصرف شود، حتی مجبور شد زمین را از دی گالاکتوس پنهان کند.

واچر اعظم

Uatu نخستین واچری بود که مخاطبان دنیای ماورل با آن آشنا شدند. او اولین بار در شماره ۱۳ کمیک‌ها به مخاطبان معرفی شد. در واقع از همان ابتدا یک رابطه عجیبی بین واچر و چهار شگفت‌انگیز ایجاد شد، چهار شگفت‌انگیز اولین موجوداتی بودند که واچر در مواجهه با آن‌ها اقدام به پاک کردن حافظه آن‌ها نکرد و شادی همین امر سبب شد تا یک دوستی عمیق بین چهار شگفت‌انگیز و واچر اتفاق بیفتد

نظرات مخاطبین

0 نظر ثبت شده