نوشته شده در: توسط: تیم تحریریه اونترنت در: مقالات

شرکت دی سی کمیک یکی از بزرگترین و قدیمی‌ترین ناشران آمریکایی در حوزه کتاب‌های کمیک است. دی‌سی با تولید و ساخت داستان‌های مصور در طی سال‌ها فعالیت خود توانسته است خیل عظیمی از مخاطبان را در سراسر جهان همراه خود سازد. در واقع شرکت دی‌سی زیرمجموعه شرکت برادران وارنر است که در طی چند دهه اخیر شخصیت‌های فراوانی را به دنیای کمیک‌بوک‌ها معرفی کرده است. در این مقاله قصد داریم تا برخی از شخصیت‌های دی سی را برشماریم و به معرفی ویژگی‌های‌ آن‌ها بپردازیم.

شخصیت‌های دی‌سی

محبوب‌ترین شخصیت‌های دی‌سی

شرکت دی‌سی مانند سایر رقبای خود در حوزه کمیک بوک، در طی سال‌های فعالیت خود شخصیت‌هایی خاص و منحصری را به مخاطبان خود معرفی کرده است. شخصیت‌هایی مانند بتمن، سوپرمن، واندروومن، فلش، نایت وینگ، شزم و هزاران شخصیت دیگر که هر کدام در جایگاه خود از محبوبیت و معروفیت خاصی برخوردارند. در این قسمت قصد داریم به معرفی برخی از این شخصیت‌های شناخته شده و محبوب بپردازیم.

بتمن

بتمن یک شخصیت خیالی ابرقهرمان است که توسط شرکت دی‌سی کامیکس خلق شده است. بتمن در تعدادی فیلم، مجموعه‌های  تلویزیونی و بازی‌های ویدئویی مختلفی حضور یافته ‌است. بتمن توسط «باب کین» طراحی شد و داستان‌هایش را «بیل فینگر» به رشته تحریر درآرود. بتمن برای نخستین بار در سال ۱۹۳۹ در شماره ۲۷ از مجموعه کمیک‌های کارآگاهی حضور یافت؛ او یکی از نخستین ابرقهرمانان کمیک‌بوکی محسوب می‌شود که در طی سالها حضور خود در دنیای کمیک بوک‌ها توانسته است از محبوبیت بالایی در بین مخاطبان برخوردار باشد. ویژگی برجسته بتمن، عقل، هوش و هنر در مهارت‌های رزمی و مبارزه تن به تن و استقامت و اراده قوی است. بتمن را با القابی مانند «مبارز شنل‌پوش»، «شوالیه تاریکی» و «بزرگ‌ترین کارآگاه دنیا» نیز نام می‌بردند.

شخصیت بتمن خیلی زودتر ازآنچه که تصورش می‌شد، پس از معرفی‌اش محبوب شد و در سال ۱۹۴۰ کمیک بوک‌های اختصاصی‌اش وارد بازار شد. با گذشت دهه‌ها، تفاسیر مختلفی از این شخصیت ظهور کرد. بعدها چندین خالق کمیک، سعی کردند تا این شخصیت را به ریشه‌های تاریک خود بازگردانند که این امر در کمیک شوالیه تاریکی نوشته «فرانک میلر» به اوج خود رسید و به دنبال آن بتمن‌های تازه‌ایی با ویژگی‌های جدید خلق شدند.

نکته جالب توجه درباره شخصیت بتمن این است که او در طی سال‌ها حضور خود در دنیای کمیک‌بوک‌ها به نمادی از فرهنگ آمریکایی تبدیل شده است و همین امر موجب شده است تا اقتباس‌های فراوانی از او در فیلم‌ها، سریال‌ها، بازی‌های رایانه‌ایی و حتی اسباب بازی‌های کودکان صورت بگیرد.

در مه سال ۲۰۱۱، بتمن بعد از سوپرمن در رتبه دوم فهرست «۱۰۰ شخصیت کمیک‌بوکی برتر تاریخ» که توسط آی‌جی‌ان منتشر شد، قرار گرفت.

سوپرمن

سوپرمن برای نخستین بار توسط «جو شوستر» طراحی شد و در سال ۱۹۳۸ در اولین شماره مجله کمیک‌های اکشن حضور پیدا کرد. او معشوقه دوست روزنامه‌نگار خود «لوئیس لین» بود و همچنین دوست و همکار بسیاری از ابرقهرمان‌های دیگر دنیای دی‌سی، از جمله سوپرگرل، بتمن و واندر وومن نیز محسوب می‌شد.

سوپرمن در نخستین حضور خود در دنیای دی‌سی یک مأمور خودخوانده یا همان پارتیزان تصور می‌شد که به سبب آنکه یک محله فقیرنشین را ویران کرده بود تا دولت مجبور شود وضعیت خانه‌های ساکنان محل را سروسامان بدهد، از گارد ملی اخراج شد. نکته جالب توجه درباره شخصیت سوپرمن این است که او تا سال ۱۹۴۲ دوشادوش پلیس کار می‌کرد و این روزها سوپرمن قهرمان شجاع و خوش قلبی است که حس قدرتمندی نسبت به عدالت، اخلاقیات و حقانیت دارد. او طبق اخلاقیاتی پیش می‌رود که پدر و مادرخوانده‌اش به او القا کردند.

مرد عنکبوتی Spider-Man

تعهد او به عمل در حوزه قانون، الگوی بسیاری از شهروندان و دیگر قهرمانان بوده اما موجب ناراحتی و انتقاد از سوی عده‌ای دیگر نیز شده که او را «پسر پیشاهنگ بزرگ و آبی» می‌خوانند، سوپرمن نسبت به این ویژگی خود سرسخت است و گاهی تنش‌هایی در دنیای ابرقهرمانان ایجاد می‌کند.

بسیاری از مردم سوپرمن را با لقب مرد پولادین می‌شناسند چرا که سوپرمن در اغلب اوقات در مواجهه با بدکاران داستان از نیروهای خارق‌العاده و پر قدرت استفاده می‌کند.

شزم

حدود ۹۰۰۰ سال پیش، زمانی که شزم تنها یک پسر جوان چوپان بود، توسط شش خدای فراموش شده برای تبدیل به قهرمان آن‌ها برگزیده شد. با به زبان آوردن کلمه جادویی «ولارم»، این پسر تبدیل به یک قهرمان می‌شد. سال‌ها بعد او فردی به‌شمار می‌رفت که مسئولیت اعطای این قدرت به تث ادم و بیلی بَتسون را به عهده داشت.

شزم برای نخستین بار در شماره ۲ از مجموعه کمیک ویز کامیکس در فوریه ۱۹۴۰ حضور پیدا کرد. او جادوگری باستانی بود که به بیلی بَتسون جوان قدرت تبدیل شدن به ابرقهرمانی به نام کاپیتان مارول را می‌داد. شرکت دی‌سی بعد از آن در سال ۱۹۷۳، ماجراجویی‌های کاپیتان مارول را تحت عنوان شزم! به نام خود به ثبت جهانی رساند و او را به مخاطبان خود معرفی کرد.

شزم

نایت وینگ

نایت وینگ یکی دیگر از شخصیت‌های محبوب و معروف شرکت دی‌سی است که تاکنون به شکل‌های مختلفی در دنیای کمیک‌بوک ها حضور پیدا کرده است. نایت وینگ در لغت به معنای «شب بال» یا « بال شب» معنا شده است. یکی از برجسته‌ترین هویت‌های نایت وینگ، دیک گریسون است که از نقش خود به عنوان رابین، همکار خودخوانده بتمن کناره‌گیری نمود. او در کودکی همراه با پدرش ریچارد و مادرش ماری در سیرک هالی آکروبات‌باز بوده است. همچنین داستان‌های دیگری که در بین شخصیت‌های خانواده بتمن در جریان است که شامل دوستان و آشنایان دیک گریسون هم می‌شود.

جدیدترین شخصیت‌‌های دی‌سی

شرکت دی‌سی در سال ۲۰۲۱ تصمیمی گرفت تا تعدادی شخصیت تازه و جنجالی به کمیک بوک‌های خود اضافه کند و با خلق آن شخصیت‌ها دنیایی تازه را برای مخاطبان خود ترسیم و تصور کند. او تصمیم گرفت تا با ایجاد موجی تازه از خلق شخصیت‌های جدید تعداد مخاطبان خود را افزایش دهد و در کنار سایر رقبای خود، موفقیت‌های چشمگیری را به ثبت برساند. در این بخش قصد داریم تا با معرفی چند شخصیت تازه از شرکت دی سی، شما را هرچه بیشتر با این ابرقهرمانان تازه آشنا کنیم.

میراکل مالی  Miracle Molly

شخصیت میراکل مالی در رویداد Fear State نقشی کلیدی ایفا کرد. میراکل در این رویداد به کمک بتمن شتافت تا او بتواند مترسک را شکست دهد. در واقع حضور کلیدی میراکل او را به یک قهرمان مهم و جدی در داستان‌های بتمن کرد.

بتمن جیس فاکس Jace Fox

گروه فاکس پیشتر از این در کمیک بوک‌ها دی‌سی به مخاطبان معرفی شده بود، اما در سال ۲۰۲۱ با عنوان بتمن جدید دوباره شروع به فعالیت کرد. نکته قابل توجه درباره شخصیت فاکس این است که او به درستی شایسته نام بتمن است.

شخصیت‌های دی‌سی

فلت لاین Flatline

فلت راین در خط داستانی Lazarus Tournament، با بیرون کشیدن قلب رابین، خودش را به طرز بسیار اعجاب‌ آوری به مخاطبان معرفی کرد. فلت لاین شخصیت توانمند است که به راحتی می‌تواند نیروی درونی هر کسی را که به دست او کشته شد، جذب کند و از آن خود سازد.

گلد بیتل Gold Beetle

شخصیت گلد بیتل ترکیبی از دو شخصیت بلو بیتل و بوستر گلد است. گلد بیتل نقش بسیار مهمی در محافظت از مولتی ورس دارد. او یک شخصیت سرگرم کننده و پر‌انرژی است که بسیار در دنیای دی سی موفق عمل کرده است.

قویترین شخصیت‌‌های دی‌سی

بحث قدرت در دنیای کمیک بوک‌ها کمی دشوار به نظر می‌رسد چرا که در اغلب اوقات بیشتر شخصیت‌های آن‌ها دارای قدرت‌های ماورایی و کیهانی هستند. حال آنکه وقتی صحبت از ابرقهرمانان شرکت دی‌سی می‌شود این دشواری بیشتر به چشم می‌آید چرا که ابرقهرمانان دی‌سی در مقایسه با ابرقهرمانان شرکت مارول از قدرت‌های خارق‌العاده‌تری برخوردارند. در واقع موجودات و شخصیت‌ها در دنیای دی‌سی به مراتب از قدرت و توانایی بیشتری برخوردارند تا در دنیای مارول.

بیشتر بدانید: کمیک های مارول

ما در این بخش قصد داریم تا با معرفی سه تن از شخصیت‌های دی سی شما را با توانایی‌ها و ویژگی‌های خاص آنان بیشتر آشنا کنیم.

بلک ریسر

فرشته مرگ خدایان یا همان بلک ریسر یکی از آن شخصیت‌های بیسار عجیب دنیای دی‌سی است. او می‌تواند چهار برابر سریعتر از سرعت نور بدود. بلک ریسر توسط دارک ساید برای نابود کردن آنتی مانیتور به کار گرفته شد. او نمادی از مرگ است و در واقع هیچگاه نمی‌توان او را از میان برداشت و از بین برد. بلک ریسر آنقدر قدرتمند است که تنها فقط با یک لمس کوچک به آسانی می‌تواند همه موجودات را از بین ببرد.

قویترین شخصیت های دی سی

لرد شیطان

لرد شیطان یکی از دو فرزند دیو بزرگ، شزم است. لرد شیطان خود را نسبت به سایر موجودات برتر می‌داند و از همین‌ رو با شخصیت‌های مثبت و خوب سر دشمنی دارد. او آنقدر قدرت دارد که به راحتی می‌تواند نرون فرمانروای بزرگ را از فرمانروایی جهنم عزل کند و به جای او خواهرش و یا حتی خودش را قرار دهد. نکته جالب در مورد شخصیت لرد شیطان این است که هیچگاه نباید از قدرت‌های او غافل شد چرا که او توانایی جادوگری دارد!

نرون

نرون در دنیای دی‌سی، فرشته‌ایی است که هبوط کرده و همین سقوط او سبب شده تا به یکی از بزرگترین شیاطین جهنم بدل شود. نرون بر این باور است که میلیون‌ها سال پیش و پیش از نبرد بهشت متولد شده است. او همیشه سودای تصاحب زمین را در سر دارد و می‌خواهد همه ابرقهرمانان را تحت نظارت خود در بیاورد. نرون یکی از قدرتمندترین شخصیت‌های دی‌سی است.

نظرات مخاطبین

0 نظر ثبت شده