نوشته شده در: توسط: مرضیه صفری در: مقالات

برای آنکه توضیح داده شود چگونه به این مبحث رسیده شده است، مختصرا اشاره می‌شود که در مقاله‌های گذشته از نحوه ورود به کمپانی، نحوه آموزش کارآموزان و چگونگی دیده شدن سلبریتی‌های کره جنوبی صحبت شد. اما کشور کره‌جنوبی کشور رقابت‌هاست. طبق تخمین سایت trading Economics در جدول کشورهای پر رقابت از بین صد و چهل کشور در سال 2018، کره‌جنوبی سیزدهمین کشور در تمام صنایع خود بوده است.

آیدول‌ها تا چه زمانی محبوب باقی می‌مانند؟

رقابت در صنایع سرگرمی گرفته تا غذایی کاملا مشهود است. چرا که این کشور در رقابت با ژاپن، چین، روسیه و دیگر مناطق توسعه‌یافته به دنبال اثرگذاری بیشتر بر روی جهانیان است. علت مطرح کردن چنین مبحثی، سخت بودن مشاغل در این سرزمین است. خصوصا صنعت سرگرمی که از رقابت‌ها درآمد‌زایی می‌کند و افراد در صورت نداشتن کیفیت کاری از صحنه حذف می‌شوند.

همه ساله تعداد قابل توجهی کارآموز چه به صورت تک نفره و چه به صورت گروهی مشغول به کار می‌شوند. این تعداد در طی سال‌ها نه تنها کمتر نخواهد شد، بلکه با گسترش شهرت صنعت سرگرمی کره جنوبی و kpop به تعد آن‌ها افزوده می‌شود. پس تعجبی ندارد که برای حفظ نام و آوازه بدست آورده باید تلاش بسیاری صورت گیرد.

حواشی زندگی لی هیوری

لی هیوری (LEE HYORI) از سلبریتی‌های کره جنوبی است. او که از نسل اول خوانندگان صنعت KPOP است، سال‌های 2002-1998 در گروه دخترانه FIN.K.L بسیار درخشید. وی تا سال 2013 نیز به صورت تک نفره بهترین وجه از خود را به عنوان خواننده به تصویر کشید. محبوبیت لی هیوری به قدری زیاد بود که پس از ازدواجش و نقل مکان به جزیره ججو، نام این جزیره همراه با نام او بر سر زبان‌ها قرار گرفت.

فعالیت لی هیوری هیچوقت توقف پیدا نکرد. او تا سال 2017 نیز به ضبط موسیقی پرداخت. اما در همان سال در برنامه HORI’S BED AND BREAKFAST عنوان کرد زمانی که متوجه شد روزهای اوج شهرتش رو به پایان است، سخت توانست باور و به آن عادت کند. اما لی هیوری برای برگشت خود دست از پا ننشست. در سال 2020 طرفدارانش شاهد فعالیت او ذیل گروه جدید REFUSED SISTER بودند. این در حالی بود که در سن 41 سالگی قرار داشت.

گفتنی است که این گروه با استقبال مردم رو به رو شد و همچنان لی هیوری جزو محبوب ترین هنرمندان کره‌جنوبی است. با این مثال واضح است که محبوبیت و شهرت در این کشور بسته به فعالیت و تلاش شما ادامه‌دار خواهد بود و در غیر این صورت مردم راحت شما را فراموش خواهند کرد. چرا که وجود بستری استعداد‌پرور موجب شده است که در صورت کم رنگ شدن حضورافراد، جایگزین‌های پرورش یافته بر روی عرصه قرار بگیرند.

خواننده های کره ای

احترام سلبریتی‌های کره جنوبی به نسل‌های گذشته

همانطور که می‌دانید فرهنگ کره‌جنوبی بر احترام به نسل‌های گذشته تاکید بسیاری دارد. همین موضوع سبب شده‌است که آهنگ‌ها و سریال‌های موفق سال‌های قبل، دائما توسط سلبریتی‌های کره جنوبی جدید یادآوری و بازسازی شوند. آیو (IU) خواننده نسل سوم KPOP است. او برای گرامی‌داشت آهنگ‌های نسل‌های قبل از خود، سری آلبوم‌هایی با نام FLOWER BOOK MARK ساخته است که در بین مردم کره‌جنوبی با استقبال خوبی رو به رو شد.

او در این آلبوم‌ها به بازخوانی آثار قدیمی می‌پردازد. گاهی نیز در ساخت این آلبوم‌ها از شخص سازنده آهنگ و خواننده کمک می‌گیرد. به کمک چنین فعالیت‌هایی نام خوانندگان و بازیگران نسل‌های قبل حفظ می‌شود.

خواننده های کره ای

ورود متداوم افراد مستعد و زمینه رقابتی صنعت سرگرمی کره‌جنوبی تنها دلیل خاموش شدن ستاره افراد در حال درخشش نیست. همانطور که قبلا اشاره شد مردم کره‌جنوبی علاقه و حساسیت شدیدی روی زندگی شخصی هنرمندان دارند. هنرمندان یا به اصطلاح آیدل‌ها دائما به صورت مستقیم توسط مردم و یا از طریق رسانه‌هایی که به دنبال جلب توجه مردم‌اند، تحت نظرند. در این بین کوچکترین اشتباه تا بزرگترین آن‌، می‌تواند خسارت‌های جبران ناپذیری را به زندگی و آینده‌کاری فرد بزند.

سقوط پارک یوچان

پارک یوچان (PARK YOO CHAN) بازیگر کره‌جنوبی بوده است. او در سال‌های فعالیت خود به عنوان بازیگر توانست در سریال‌های بسیار محبوب “شاهزاده روی شیروانی” و “دلم برایت تنگ شده” بسیار بدرخشد. اما کافیست با جستجوی نام او در فضای مجازی، شاهد زوال حرفه کاری او شد. او سال 2016 توسط چند مدعی متهم به آزار جنسی و استعمال مواد مخدر شد. وی آنچنان از چشم عموم افتاد که دیگر اسمی از او به میان نمی‌آید. حتی در ویدیو‌هایی که مجددا بارگذاری می‌شود، حضور او شطرنجی و یا حذف می‌شود.

خواننده های کره ای

زندگی بحث برانگیز کیم هیون جونگ

البته کشور کره‌جنوبی کشور تلاش‌هاست و افراد امید خود را برای برگشتن به دنیای سرگرمی از دست نمی‌دهند. به طور مثال یکی دیگر از هنرمندان این کشور کیم هیون جونگ (KIM HYUN JOONG) است. او علاوه بر بازیگری در سریال محبوب “پسران برتر از گل“، یکی از اعضای گروه مطرح نسل دوم KPOP یعنی SS501 بوده است. اما با جستجوی نام او توقفی بین سال‌های حرفه کاری او به چشم می‌خورد.

وی توسط نامزد سابق خود دچار حواشی مختلفی شد. اما مقاومت او در قبال اتهام‌‌ها و تلاشش برای اثبات حقیقت سبب شد پرونده در جریان درستی قرار بگیرد و وی بی‌گناه شناخته شود. اخیرا کیم هیون جونگ در برنامه KNOWING BROTHERS حضور یافت. به گفته وی با وجود انتشار آلبوم ها و سریال‌های جدید پاک کردن ذهنیت مردم کره جنوبی برایش آسان نبوده‌است و هنوز کابوس می‌بیند. نام بردن از این دو شخص فقط به عنوان مثال است و امثال این دو نفر که خواسته یا ناخواسته دچار حواشی جبران پذیر یا جبران ناپدیر می‌شوند کم نیستند.

خواننده های کره ای

رسانه‌ها نیز نقش بسزایی در جهت‌دهی افکار عمومی دارند. روش‌های بعضی از این رسانه‌ها برای استفاده از حساسیت و واکنش‌ مردم و تاثیر این دخالت در زندگی هنرمندان مسئله‌ای بزرگتر است که بهتر است در مقاله‌های آینده بدان مفصلا پرداخته شود.

 

نظرات مخاطبین

1 نظر ثبت شده